Бургаският Черноморец допусна поредна загуба в първенството на баскетболистите след като загуби от Балкан в Ботевград с 85:70. До тази решителна четвърт двубоят бе равностоен, а резултатът  бе 62:58 за бургазлии.

Почивката между полувремената отново бе за бургазлии, които водеха с 37:33. В последната част обаче домакините направо се развихриха и отбелязаха цели 27 точки срещу само скромните 8 за Черноморец и с това решиха мача.

Най-резултатни за Черноморец бяха Калин Христов и Богдан Боев, отбелязали по 15 точки в срещата.

След мача старши-треньорът на Черноморец Дечо Коешинов заяви, че е доволен от играта на тима си през първите три части и от желанието на играчите си:

„За пореден мач от началото на шампионата играхме добре в първите три части. За съжаление обаче, частите са четири. И още нямаме победа, която толкова дълго чакаме", заяви Коешинов пред "БургасУтре".

Според треньора всички играчи са се вложили спрямо техните възможности. Последната част обаче е изиграла решаваща роля за загубата в срещата, когато отборът на Черноморец отбеляза само 8 точки срещу 27 за домакините.