Баскетболистите на ЦСКА претърпяха поражение от Балкан (Ботевград) с 80:82 във втория мач от първия кръг на плейофите на баскетболното ни първенство, съобщава официалният сайт на клуба.

Серията беше изравнена на 1-1 победи, а третият мач, който ще определи финалиста, ще бъде игран в София.

Победителят от плейофа среща Лукойл Академик на четвъртфиналите.

Домакините поведоха с 13:7 в петата минута. В края на първата част авансът беше 23:21 за ЦСКА.

Във втората "червените" дръпнаха с 10 точки, а на почивката резултатът бе 44:35.

През второто полувреме баскетболистите на Балкан демонстрираха точна стрелба от далечно растояние. В три поредни атаки те отбелязаха тройки – 2 на Веселин Димитров и 1 на Павел Нойков и така успяха да стопят разликата до 3 точки.

В края на третата четвърт разликата беше 4 точки в полза на ЦСКА – 62:58. В последната четвърт играта вървеше кош за кош, като това доведе за драматичня финал на срещата.

30 секунди преди края Тони Дечев пропусна да вкара 2 наказателни удара. В последвалата атака беше фаулиран Борис Анастасов от Балкан, но и той не успя да вкара.

19 секунди преди края, при резултат 80:81 за Балкан, баскетболистите на ЦСКА имаха възможност за последна атака. Срещу Реджи Елиът беше извършен фаул, който обаче не беше отчетен и така ЦСКА загуби двубоя.

В оставащите 2 секунди Павел Нойков беше фалулиран, като вкара единия наказателен удар и така оформи крайния резултат на срещата - 80:82.

За ЦСКА Реджи Елиът завърши с 24 точки, Муур с 15 точки и 18 борби, а Христо Николов - с 6 точки.

Павел Нойков беше най-резултатен за Балкан с 19 точки, а Борис Анастасов вкара 3.