Академик (Пловдив) записа пета поредна победа срещу Берое този сезон и трета в НБЛ. Като гост тимът, воден от Йордан Янков, спечели с най-убедителното до момента 93:68.

Домакините отново бяха без контузените Николай Стоянов и Станислав Ваклинов, докато в игра се завърнаха Джеймс Гавин и Кей Джей Фейгън. Дебют начело на гостите пък направи Александър Груев, който води отбора днес, тъй като Йордан Янков отсъстваше по лични причини.

Пловдивчани започнаха по-добре срещата и бързо натрупаха двуцифрена разлика, която достигна през втората част до 19 точки. Преди почивката домакините успяха да наваксат малко, но второто полувреме отново започна силно за гостите, които се откъснаха с 21 точки и спокойно доиграха мача.

Тони Гуджино завърши с 22 точки за победителите, Джахи Карсън има 16, а по 11 добавиха Йере Вучица, Васил Бачев (7 асистенции) и Обрад Томич (9 борби).

За Берое Брейди Роуз бе най-резултатен с 18 точки, Павел Маринов вкара 13 (9 борби), с 12 е Седариан Рейнс (7 борби), а 11 има Джими Гавин.

След този мач и двата отбора са с баланс 9-11, като при равенство и преди плейофите, предимството ще е за Академик (Пловдив) заради директните мачове. В следващия кръг Берое почива, докато пловдивчани ще излязат срещу друг отбор с амбиции за подобряване на класирането си - Ямбол.

Рилски спортист победи Академик (Пловдив) със 100:82