Отборът на Барселона бе разбит на пух и прах при визитата си на Селта, в среща между двата тима от програмата на 5-ия кръг на испанското футболно първенство.

Домакините спечелиха с впечатляващото 4:1, нанасяйки една от най-неочакваните и унизителни загуби на съперника си за последните няколко месеца.

Нолито, Аспас (на два пъти) и Гуидети отказаха защитата на опонента, която и без това не знаеше къде се намира. Почетният гол за гостите бе дело на Неймар.

Повечето специалисти едва ли биха могли да обяснят логично действията на каталунската отбрана в този мач. Само до 10-ата минута домакините вече можеха да водят с 2:0, ако не бяха неточният им мерник и множеството рикошети.

Бранителите пред Тер Щеген се разминаваха един с друг в почти всеки отделен случай, а което е по-лошо - и с топката.

Кълбото прелиташе от единия към другия край на наказателното поле на гостуващия гранд, като само спортният шанс пречеше на Селта да излезе напред в резултата.

Това все пак се случи след 26 минути игра, когато Нолито, с удар от средна дистанция, препарира стража на Барса за 1:0.

Само 4 минути след това умопомрачителна грешка на Пике връчи топката в краката на нападател на домакините, препратил я в тези на Аспас, който без да се подвоуми стъписа щаба на шампионите, покачвайки на 2:0.

В края на полувремето отново Аспас можеше да се разпише, но мерникът му изневери.

Барса се опита да "живне" през вторите 45 минути, но това, в което се състояха основно действията на тима, бяха остри пасове към Неймар и Меси, докато пък Суарес изглеждаше пределно и необяснимо изолиран.

Нова грешка в защитата и нов гол за Селта. Това беше сценарият за Барселона и през това полувреме, като той се осъществи в 56-ата минута, в която отново Аспас бе точен за "небесносините".

Десет минути преди края изглеждаше, че каталунците са способни да стигнат поне до точката, като Неймар намали на 1:3, но почти мигновено след това Гуидети се разписа за оказалото се и крайно 4:1, шокирало цяла Каталуния, а и Испания въобще.

До момента шампионите бяха получили общо две попадения в мрежата си, а само в рамките на тази вечер инкасираха цели 4.

Ето и 11-те, с които започна двубоя Луис Енрике: Тер Щеген, Матийо, Алвеш, Пике, Масчерано, Иниеста, Бускетс, Роберто, Неймар, Меси, Суарес.