Роналд Куман коментира загубата на Барселона от Пари Сен Жермен в Шампионска лига.

"Със сигурност резултатът показва колко по-добри са от нас. Те бяха ефективни. Първото полувреме беше равностойно. При 1:0 Усман пропусна. След почивката имахме проблеми в дефанзивен план. ПСЖ показа, че физически е много по-добре подготвен от нас.

ПСЖ победи Барселона с 4:1 като гост в Шампионската лига

Магичен Мбапе разпиля Барселона на "Камп Ноу"

Нападателят с хеттрик за 4:1 на ПСЖ над каталунците

Когато поведеш и бързо допуснеш да те изравнят, винаги е проблем. Не се защитавахме изобщо добре. Не обръщахме внимание на топката нито на фланговете, нито в центъра. В днешния мач определено трябва да признаем, че ни надиграха, особено през втората част.

Показаха, че имат по-завършен отбор от нашия. Трябва да приемем загубата и да подобряваме нещата. Знаехме, че подобно нещо може да се случи, защото играхме срещу страхотен отбор, подготвен физически. ПСЖ има и по-голям опит от нас. Загуба с 1:4 по принцип е много тежка, камо ли да те бият с такъв резултат у дома.

За Пике, който отсъства три месеца, не мога да кажа, че е имало правилен момент да се завърне в игра. Взехме решение дали да играе, заедно с докторите и самия Пике. Той се чувстваше добре, но при 1:4 нямаше смисъл да го рискуваме и да го оставим на терена до края. Този мач показа, че ни липсват неща да играем на най-високо ниво, най-вече в Шампионска лига", каза Куман.