Шампионът на Испания Барселона е в криза. Каталунският гранд първо завърши 2:2 с Жирона у дома, а снощи допусна поражение с 1:2 при гостуването си на Леганес. Все пак отборът на Ернесто Валверде запази лидерската си позиция във временното класиране на Ла Лига, защото има по-добра голова разлика от Реал. Големият съперник на Барса от Мадрид също преживя тежка вечер. "Кралете" бяха разбити с 3:0 от Севиля на кошмарния за тях стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Притеснителното е, че Барселона не успя да реагира, след като през второто полувреме получи два гола от непретенциозния си съперник в рамките на само две минути. На терена се изгуби и лидерът на тима - Лионел Меси. Той не беше на обичайното високо ниво, въпреки че през първата част асистира за гола на Филипе Коутиньо и удари греда.

Меси загуби мач от Ла Лига за първи път от 17 месеца насам. Но поражението беше точно в неговия мач №700 за Барселона във всички турнири, включително и приятелските срещи.

Барселона загуби с 1:2 от Леганес като гост