Отборът на Барселона стигна до героичен обрат в Ла Лига.

Каталунците направиха 2:1 като гост на Лас Палмас и вече изостават само на седем точки от лидерите Реал (Мадрид) и Жирона, които делят върха в класирането с актив от 48 точки.

Барселона върви трети с 41.

Мунир откри в полза на домакините в 12-ата минута. Феран Торес изравни в 56-ата минута.

Резултатът беше открит, след като Алехандро Суарес получи отдясно и почти веднага пусна много хубав пас зад гърба на отбраната, който бе посрещнат от Мунир Ел Хадади, който я прати в мрежата на Иняки Пеня за 1:0, а резултатът се запази до почивката.

След паузата Барселона уупражни натиск, който се увенча с успех в 56-ата минута.  Тогава няколко опита за изчистване бяха неуспешни, а поредица от рикошети и голяма доза късмет пратиха топката в краката Феран Торес който не сбърка.

Пълният обрат настъпи в добавеното време, когато Илкай Гюндоган вкара от дузпа.