Президентът на Барселона Жоан Лапорта изнесе реч пред отбора на коледната им вечеря. "Въпреки спортните разочарования, които са част от света на спорта, ние няма да се откажем, докато ден след ден се чувстваме горди да представляваме най-добрия клуб в света.

Ще се борим във всеки от четирите турнира: Суперкупата и Купата на Испания, Шампионската лига и първенството. Моля за вашата подкрепа - днес тя е по-важна от всякога.

Антверп - Барселона 3:2 в двубой от Шампионската лига

Антверп изненада неприятно Барселона, но каталунците запазиха първото място

Първа победа за белгийците в групата

Моля ви да застанете с нашите играчи и нашия треньор по пътя към победата. Заедно можем да постигнем това", цитира Mundo Deportivo думите на Лапорта.

В момента Барселона заема четвърто място в класирането на Ла Лига. Отборът събра 34 точки за 16 кръга.

Барселона спечели първото място в група H преди елиминациите на Шампионската лига. Жребият за 1/8-финалите на турнира ще се проведе на 18 декември.