Треньорът на Барселона Роналд Куман говори след драматичната победа на отбора му с 5:3 след продължения при гостуването на Гранада в мач от четвъртфиналите за Купата на Краля. Барса изоставаше с 0:2 до 88-ата минута, но голове на Гризман и Алба пратиха срещата в продължения, където отново двамата отбелязаха, както и Френки де Йонг. Така каталунците са класираха на полуфинал.

"Започнахме мача силно, играхме добре в първите 20 минути. След това дойде една грешка, която не бива да правим, но след нея падна първият гол. Трябва да подчертая характера, който тимът показа - в нито един момент не наведохме глави. Нямахме късмет в началото, но след това направихме всичко възможно, за да спечелим мача. Това е заслужен успех заради това, че показахме, че знаем как да се борим. Успяхме да защитим преднината си и заслужено стигнахме до успеха.

Това може да е повратна точка на сезона ни и да промени атмосферата в отбора. Това е пътят, по който трябва да вървим. Работихме здраво, отборът започва да вярва в себе си. Много съм горд, защото тази победа дойде в много важен момент от сезона. Стана вълнуващ мач. Имахме проблеми в защита, но отново подчертавам характера на отбора, който успя да превъзмогне целия лош късмет, който ни преследваше.

Неуважително е как хора от ПСЖ продължават да говорят за Меси. Те само повишават напрежението. А Лео все още е играч на Барселона", каза той.

Барселона победи Гранада с 5:3 след продължения за Купата на краля