Треньорът на Барселона Кике Сетиен говори след загубата с 0:2 в "Ел Класико". Поражението коства лидерската позиция на "каталунците" в Ла Лига.

"Мисля, че направихме силно първо полувреме, а Реал ни превъзхождаше през втората част. Дори тогава не започнахме зле, но в един момент грешките при поадванията ни зачестиха. Трябва да поздравим съперника за победата.

Понякога е нормално да загубиш мач, в който се опитваш да надиграеш противника. Когато даден отбор е подложен на толкова агресивна преса, става трудно. Затова е необходимо да отдадем дължимото на футболистите на Реал.

Меси е изключително важен футболист, но не трябва да зависим само от него. Днес се случи така, че той не успя да вкара гол и загубихме. Загубата е неприятна, но ще я преодолеем. Остават още много мачове. Реал има с точка повече от нас, но всичко може да се обърне", заяви Сетиен.

Реал (Мадрид) победи Барселона с 2:0

Реал (Мадрид) с чиста победа над Барселона в Ел Класико №180, "галактикос" отново на върха в Ла Лига