Реал (Мадрид) победи Барселона в Ел Класико №180. "Кралете" се наложиха с 2:0, с попадения на Винисиус, разписал се през второто полувреме на сблъсъка, както и на Диас, в добавеното време на двубоя.

Освен цялата магия на това съперничество, този мач отново бе основна част от страховита битка и за титлата на Испания, която ще попадне в ръцете на един от двата футболни гиганта.

Снимка 469561

Преди началото Барселона бе на лидерската позиция с две точки аванс пред "белия балет", което означаваше, че Реал (Мадрид) няма право на грешка на "Сантяго Бернабеу". Такава не бе допусната от тима на Зидан.

Барселона пазеше добри спомени от гостуванията на "Бернабеу", като бе спечелил 7 от последните 10 издания на Ел Класико в Мадрид и отборът бе допуснал две загуби. Тази вечер статистиката се промени в негативно отношение за каталунците и в позитивно за столичани.

Снимка 469557

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Реал (Мадрид) - Барселона 2:0, гол на Мариано Диас!

Време е за мач №180 от историческото съперничество

Първата част от битката стартира малко по-добре за домакините. Винисиус бе изключително активен за столичани в предни позиции, но не личеше да среща необходимото разбиране от съотборниците си, които често го оставяха без подкрепа в атаката на тима.

Включванията на скорост на Марсело отваряха сериозна пробойна в защитата на "галактикос" и това бе незабавно разчетено от безкрайно съсредоточения в този мач Сетиен. Барселона започна да контраатакува именно през зоната на Марсело, където покриването от съотборниците на бразилеца не се получаваше на 100%, когато той бе в предни позиции.

Снимка 469547

В 21-ата минута Алба проби в половината на съперника и центрира, а Гризман опита да засече топката от движение. За негово съжаление стреля далеч над целта.

Дъждът в Мадрид не спираше, което правеше условията все по-неприятни за игра.

В 34-ата минута дойде първото чисто положение за отбелязване на гол в мача. Артур бе изведен сам срещу Куртоа, но затвори ъгъла си за стрелба и шутира в тялото на вратаря, който изби в корнер.

Снимка 469556

Само четири минути по-късно и Меси се оказа лице в лице със стража на "кралете", но този път намесата на Куртоа бе много добра и спасяването му се получи по страхотен начин.

Включванията на Варан и Марсело по крилата за домакините продължи до самия край на полувремето, но никак не личеше защитниците на Барселона да са крайно респектирани от подаванията на бранителите в бели спортни екипи. Сериозна, 100%-ва опасност пред Марк-Андре тер Щеген така и не бе създадена в рамките на първите 45 минути от срещата.

Снимка 469554

Реал (Мадрид) започна второто полувреме по много по-добър начин от съперника си.

Акциите за столичани се заредуваха една след друга, като изглеждаше така, сякаш бе въпрос на време те да стигнат до откриване на резултата.

Снимка 469552

Иско получи добро подаване по левия фланг и с рязко движение смени посоката, след което стреля технично, в стил "Анри", но Тер Щеген скочи и отрази удара, след което топката се отби и в сглобката на каталунската врата.

След точно час игра Иско отново можеше да се разпише, този път след пас на Валверде, но Пике изби от самата голлиния.

Снимка 469550

Двадесет минути преди края Брайтуайт се появи в игра и още при първото си включване в атака можеше да открие резултата. Това не се случи.

Вместо каталунците да излязат напред в резултата, само минутка по-късно Реал (Мадрид) направи това. Кроос напредна в половината на опонента и показа на Винисиус точно къде иска да му подаде топката. Никой не повярва, но младокът тръгна, получи и стреля, кълбото се отби в тялото на футболист пред него и влетя в мрежата за 1:0.

Снимка 469572

Последва сериозна опасност пред Куртоа, но в последния възможен момент Марсело изби пред връхлитащия на скорост Меси.

В 91-ата минута Мариано Диас замени Карим Бензема. Само няколко секунди по-късно футболистът на Реал получи подаване и стреля, въпреки че бе загубил баланс. Топката не бе отразена по възможно най-добрия начин от вратаря на Барселона, отби се в лявата му ръка и влезе във вратата за 2:0.

Снимка 469564

Нова промяна в резултата нямаше и така Реал (Мадрид) победи Барселона в "Ел Класико" номер 180 и застана на върха в класирането на Ла Лига.

"Галактикос" разполагат с точка предимство пред "блаугранас".