Барселона спечели без затруднения домакинството си на състава на Мурсия в 1/16-финален мач-реванш за Купата на краля.

Двубоят на "Камп Ноу" завърши с категоричен успех за домакините с 5:0. В предходния сблъсък между двата тима каталунците реализираха три безответни попадения.

Точни за победителите тази вечер бяха Алкасер, Пике, Видал, Суарес и Хосе Арнаис, който се разписа и в миналата среща.

Наставникът на "блаугранас" Ернесто Валверде даде почивка на почти цял отбор титуляри, сред които вратарят Тер Щеген, капитанът Андрес Иниеста, суперзвездата Лионел Меси и голмайсторът Луис Суарес.

Барса: 118 години повече от футболен клуб!

Каталунският гранд празнува рожден ден

Мурсия постигна пет победи в шест шампионатни срещи в третото ниво на испанския футбол, след предишното си поражение от "блаугранас".

Това обаче не даде големи шансове на гостите днес.

През първата част падна само едно попадение, дело на Пако Алкасер. Той откри резултата след 16 минути игра.

Снимка 326405

Източник: "Марка"

Още преди да е изтекъл час игра, каталунците вече водеха с 3:0.

С голове в полза на тима се отличиха Видал и Пике, като последният определено хареса ролята си на лидер на терена, в отсъствието на голяма част от звездите на тима.

Той участваше във всяко възможно разиграване в половината на състава си, а често се включваше и в нападението на отбора.

Снимка 326406

4:0 направи Денис Суарес, с гола си в 74-ата минута, а пет минути след това и Арнаис бе точен за оказалото се и крайно 5:0.

Така Барселона продължава уверено в следващата фаза от турнира.

Стартовият състав на победителите в мача, с който те започнаха днес: Силесен, Вермаелен, Пике, Дин, Видал, Семедо, Д.Суарес, Аленя, Бускетс, Деулофеу, Алкасер