Барселона преживя истински кошмар в четвъртфинала срещу Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига, загубен с 2:8, а защитата на каталунците се провали тотално. Само до почивката Барса допусна 4 гола във вратата си - нещо, което не се беше случвало никога в цялата история на турнира.

Показателен е и друг факт. От началото на настоящия сезон в ШЛ в нито един мач Барселона не инкасира повече от едно попадение, но срещу Байерн Марк-Андре тер Стеген извади топката от вратата си цели 5 пъти, а баварците можеха да вкарат поне още толкова голове.

Доминация и унижение! Байерн (Мюнхен) съсипа Барселона с 8:2 в исторически мач!

Баварската машина не показа жал, правейки за смях Лео Меси и компания

Във всички състезания Барса не беше получавала 4 гола до 31-ата минута от далечната 1951 година, когато загуби с 1:4 от Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу". Това е едва третият път, в който Барса допуска пет или повече гола в евротурнирите. Един от тези случаи е загубата с 4:5 от Левски в Купата на УЕФА през 1976 година.

Четирите гола на Байерн за 31 минути са рекорд в историята на директните елиминации в Шампионската лига. Предишното постижение за най-бързо отбелязани 4 гола също принадлежеше на германския гранд и датира от 2015 година, когато Байерн разгроми Порто с 6:2, а 4 от попаденията във вратата на "драконите" паднаха в разстояние на 36 минути.

Барселона - Байерн (Мюнхен) 2:8 (Развой на срещата по минути)

Какъв мач в Шампионската лига!

С осемте гола днес баварците вече имат 39 през сезона в Шампионската лига и подобриха рекорда си в състезанието.

Томас Мюлер пък има 5 гола в 5 мача срещу Барселона в ШЛ. С толкова може да се похвали само Андрий Шевченко.