90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Естадио да Луж", гр. Лисабон (Португалия) Зрители: Мачът се играе без публика
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Доминация и унижение! Байерн (Мюнхен) съсипа Барселона с 8:2 в исторически мач!

Баварската машина не показа жал, правейки за смях Лео Меси и компания

88′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 2:8!!! КОУТИНЬО! Точка на баварската симфония, малко преди края, отново бе Коутиньо. Бразилската звезда явно нямаше нищо против да наказва прогонилите го каталунци, като този път се разписа след отлична асистенция на друга резерва Люка Ернандес.

85′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!!! 2:7!! КОУТИНЬО!!! Резилът на приключваше. В 85-ата минута се стигна и до резервата Филипе Коутиньо, който наказа клубът, който държи неговите права....

83′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 2:6!!!! ЛЕВАНДОВСКИ! Най-лошото за "блаугранас" бе, че Роберт Левандовски все още не се бе разписал. Е, това все пак се случи в 83-ата минута. Полякът обаче трябваше да изчака известно време, тъй като системата ВАР трябваше да официализира заслуженото попадение на №9.

82′

Корентен Толисо заменя Алфонсо Дейвис. Последна смяна за Байерн.

76′

Барселона демонстрира някакви признаци на живот към 76-ата минута, когато символичните домакини организираха добра атака, завършила с изстрел на Лео Меси. Нойер беше на висота и сътвори лесно спасяване.

75′

Никлас Зюле пък заменя вече уморения Жером Боатенг.

74′

Серж Гнабри напуска терена, а вместо него ще видим Коутиньо.

Снимка 492360

Източник: EPA/БГНЕС

70′

Серхио Бускетс напуска игра, за да отстъпи мястото си на Ансу Фати.

68′

Иван Перишич напуска терена, а на негово място ще видим Кингсли Коман.

67′

Снимка 492354

62′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 2:5!!! КИМИХ!! Плахите каталунски надежди обаче не продължиха особено дълго. В 62-ата минута Алфонсо Дейвис демонстрира защо в момента е смятан за най-добрия флангови бранител в света. Канадецът напредна мощно по крилото, след което направи за смях Нелсон Семедо и стигна почти до голлинията на Барселона. В точния момент той отправи пас около дузпата, където Кимих бе изпреварил Де Йонг и реализира на празна врата.

60′

Жорди Алба е поредният футболист в мача, получил картон.

56′

ГООЛ ЗА БАРСА!! СУАРЕС!! 2:4! Каталунците отказваха да се предадат и в 56-ата минута намалиха до 2:4. Дълго подаване на Лео Меси намери Сержи Роберто. Футболистът с №20 хубаво видя Суарес, който само с тяло залъга Боатенг, а след това отправи плътен шут по земя, спрял се в мрежата на Нойер.

55′
Снимка 492353

54′

Луис Суарес е декориран с жълт картон.

52′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА ЛЕВАНДОВСКИ! Второто полувреме стартира по познатия сценарий и гол за Байерн. Този път обаче попадението правилно беше отменено от главния съдия заради отявлена засада на полската звезда Роберт Левандовски.

51′

Алфонсо Дейвис получава жълт картон.

46′

На почивката Кике Сетиен прави смяна, като в игра влиза Антоан Гризман вместо Сержи Роберто.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 492350

45′

ПОЧИВКА!

41′

Първи жълт картон в мача. Получава го Джером Боатенг, който се опита да компенсира грешката на свой съотборник.

38′

Снимка 492347

35′

Натрупалият сериозно самочувствие Перишич, съумя да финтира Нелсон Семедо и да отправи изстрел от границата на наказателното поле, който поне този път не намери целта.

31′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 1:4!! МЮЛЕР!!! Това, че Барселона беше в тотален шок си пролича от следващите минути, когато поредица от грешни пасове, не доведе до попадение на Левандовски. Полякът остана сам срещу Тер Стеген, но стреля десния му крак. Това обаче не бе някакво спокойствие за каталунците, които все пак си получиха гол №4 в 31-ата минута. Йошуа Кимих центрира отдясно, Томас Мюлер изпревари персоналния си пазач и отблизо покачи до 1:4.

28′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 1:3!! ГНАБРИ! Динамиката на тази среща бе толкова сериозна, че головите положения се редяха едно след друго. Постепенно защитата на Барса правеше все по-големи грешки, а от това сякаш се зарази Тер Стеген, който в 27-ата минута сътвори изключителна грешка, която за негово щастие успя да компенсира със страхотно спасяване. Прошка за "блаугранас" нямаше при следващата немска атака. Тогава Томас Мюлер много технично хвърли пас зад гърба на тромавия Ленгле за Гнабри. Сам срещу вратаря крилото не прояви милост и направи 1:3!

20′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 1:2!! ПЕРИШИЧ! И когато изглеждаше, че селекцията на Байерн е леко разколебана, баварската машина нанесе своя втори удар в четвъртфинала. Отбраната на Барса допусна прекалено лесно Гнабри и Перишич да осъществят подаване на висока скорост. Хърватинът получи леко вляво от вратата на каталунците, но въпреки това реши да изненада с остър шут към далечната греда. Никой от редиците на испанския опонент не очакваше подобно нещо, най-вече Тер Стеген, който въпреки намесата си, инкасира попадение.

18′

Отбраната на Байерн рискува сериозно в 18-ата минута, след като остави сериозно поле за действие на Меси. Аржентинецът отправи премерен изстрел, който за негова жалост бе спасен от съперниковия нападател.

17′
Снимка 492348

10′

ГРЕДА! При получилия се корнер след пропуска на Суарес, "блаугранас" изпълниха на късо корнер. Лео Меси завъртя своето центриране, но то се превърна в трудно за засичане от неговите колеги. Матиран обаче бе и Нойер, който с ужас изгледа как топката среща страничната му греда.

8′

СУАРЕС! Барселона можеше да осъществи пълен обрат още в следващата своя акция. Нелсон Семедо пусна прекрасен извеждащ пас за Суарес, който обаче реши да копва технично над Мануел Нойер, и в крайна сметка предизвика чудесното спасяване на германския страж.

6′

АВТОГОЛ НА ДЕЙВИД АЛАБА!!! 1:1!!  Екшънът продължи и само 120-секунди бяха нужни, за да бъде възстановен паритетът. Сержи Роберто беше изведен отлично по крилото, след което пусна остър пас за свой съотборник в полето на Байерн. Дейвид Алаба направи всичко по силите си, за да пресече, но вместо това така отклони топката, че тя влетя неспасяемо в мрежата на неговия капитан Нойер.

4′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 0:1!! ТОМАС МЮЛЕР! Това, че срещата ще бъде мечта за феновете, стана ясно след първия съдийски сигнал на Дамир Скомина. Страхотна акция на символичните гости в 4-ата минута спомогна за откриващия гол на германския първенец. Перишич центрира за Томас Мюлер, който с лек късмет комбинира умело с Левандовски. Световният шампион от 2014 година се възползва от върнатата топка и с премерен изстрел не остави никакъв шанс на Тер Стеген.

1′