Присъствието на Лионел Меси в стартовия състав на Барселона за утрешната среща със Селтик в Шампионската лига е сигурно. Това потвърди лично наставникът на "блаугранас" Луис Енрике.

Аржентинецът не игра в събота срещу Малага заради стомашни проблеми.

"Лео винаги има желание да играе и ако пропусне мач, трябва да е заради много сериозна причина. Със сигурност ще е на 100 процента и ще е нахъсан да даде най-доброто от себе си", довери наставникът на пресконференция днес в Глазгоу.

Жерар Пике също е здрав, въпреки че не тренира вчера.

"Пике е добре. Вчера не тренира, защото имаше болки от настъпване. Вярваме, че е на линия", призна той.

"Утре няма да видим Селтик, който е изцяло е затворен отзад. За нас винаги е важно да печелим. Остават още много седмици до края на сезона. Тази е сред най-нормалните", каза още Луис Енрике.