Барселона се провали чутовно при домакинството си на Гранада. Каталунците отстъпиха с 1:2 на "Камп Ноу". Срещата бе от 33-ия кръг на Ла Лига. Лионел Меси откри резултата през първото полувреме, но с попадение на Дарвин Мачис и Хорхе Молина през втората част андалуският клуб направи обрат.

Така Барса остава на трето място във временното класиране със 71 точки, на две от лидера Атлетико (Мадрид). При успех днес тимът на Роналд Куман щеше да оглави класирането. Гранада е осми с 45 точки.

Барселона започна по-добре срещата. В 19-ата минута Аарон Ескандей улови удар на Гризман. В 23-ата Меси направи двойно подаване с Гризман, което му даде възможността да открие резултата в полза на своя тим.

Снимка 529255

В 36-ата минута Меси се озова сам срещу вратаря на Гранада, който успя да отклони удара му в корнер.

В началото на второто полувреме удар на Гризман мина покрай вратата.

В 63-ата минута грешка на Оскар Мингеса позволи на Мачис да овладее топката и да я прати в противниковата мрежа за 1:1. Три минути след това Роналд Куман беше изгонен.

Снимка 529253

В 79-ата минута Гранада нанесе своя втори удар. Аарон Мартин центрира в наказателното поле, където Молина се разписа за 1:2.