Барселона очаквано спечели домакинството си на Реал Сосиедад, в 1/4-финален мач-реванш от турнира за Купата на краля.

Срещата на "Камп Ноу" завърши при резултат 5:2 за каталунците.

Точни в тяхна полза бяха Денис Суарес (на два пъти), Луис Суарес, Арда Туран и Лионел Меси. Аржентинският голмайстор се разписа от 11-метров наказателен удар.

Барселона категорично беше по-добрият тим на терена и заслужено се поздрави с продължаване в следващата фаза от надпреварата.

Снимка 275530

Това беше почти сигурно още след първия сблъсък между двете единайсеторки, като тогава Барса триумфира като гост с 1:0.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на "Камп Ноу" тази вечер:

Барселона с минимален аванс преди реванша с Реал Сосиедад

НА ЖИВО: Барселона - Реал Сосиедад

Нова наказателна акция на каталунците тази вечер?

Първото полувреме премина по-скоро очаквано - под диктовката на европейския и световен гранд Барселона.

Каталунците демонстрираха устойчивост в защитата си, като основно чрез снажния Умтити спираха набезите на Жозе и Сурутуса.

В същото време, както беше и в предходния сблъсък между двата тима, Неймар представляваше най-сериозната опасност за бранителите на съперника.

Бразилецът бе навсякъде в своята половина от терена, като и за секунда не спря да тормози защитниците на Реал Сосиедад.

В ключова фигура за Барселона, за пореден път напоследък, се превърна Денис Суарес, който на три пъти бе на точното място, в точното време.

В първия от тези случай - в 17-ата минута на мача, той бе точен и за 1:0, успокоявайки страстите в щаба на тима си.

Не точно така обаче стояха нещата в края на полувремето, когато за фаул срещу Неймар, Вела получи официално предупреждение, двамата футболисти се сблъскаха, а към тях се присъединиха и съотборниците им.

Така наглед безметежната първа част завърши с редица официални предупреждения и разход на ненужни негативни страсти.

Снимка 275534

Само в рамките на няколко минути през второто полувреме, паднаха цели три гола.

Първо Меси бе точен от бялата точка в 55-ата минута, след като Мартинес фаулира Неймар в наказателното поле.

Снимка 275552

Седем минути по-късно, броени секунди след като влезе на терена, Хуанми отсрами състава си, разписвайки се за 2:1.

Само 100-ина нови секунди и Луис Суарес вече бе превърнал удивителен пас на Меси в гол за 3:1, лишавайки мача от по-нататъшна интрига.

Снимка 275535

До края Жозе вкара за 3:2, но с попадения на Арда Туран и отново на Денис Суарес, Барселона спечели с повече от показателното за случилото се на терена днес 5:2.

Така носителят на трофея достигна своя седми пореден полуфинал в турнира и отново мечтае за спечелване на отличието.