Барселона загуби с 1:2 домакинството си на Осасуна. Двубоят бе от 37-ия кръг на Ла Лига. "Каталунците" остават на второ място в крайното класиране на първенството, независимо от днешното поражение.

Срещата започна с натикс на "каталунците". В 6-ата минута Арнаис можеше да изненада Тер Щеген с далечен удар.

Все пак гостите стигнаха до гол в 16-ата минута. Тогава Арнаис се възползва от подаване на Еступинян и откри резултата.

Снимка 488394

Източник: Twitter

Шест минути по-късно Меси нацели гредата от пряк свободен удар. В 39-ата минута аржентинецът направи страхотен пробив и нанесе удар, който бе отразен.

В 43-ата Брейтуейт не беше далеч от попадение, но не уцели вратата. В продължението на първата част датчанинът успя да прати топката във вратата, но попадението бе отменено правилно заради засада.

В 53-ата минута Ерара спаси нов удар на Меси. Все пак суперзвездата на "каталунците" успя да изравни резултата с 62-ата минута. Тогава влезлият като резерва Луис Суарес спечели пряк свободен удар пред наказателното поле, а Меси успя да отбележи с превъзходно изпълнение.

Реал (Мадрид) е шампион на Испания!

"Белите" победиха Виляреал с 2:1

Шест минути след това гол на Суарес също бе отменен. В 77-ата минута Барса получи предимство да играе с човек повече, след като Енрик Гайего получи червен картон за удар с лакът в лицето на Клеман Лангле.

Барселона се хвърли да търси победен гол, но вместо това допусна такъв. В четвъртата минута на добавеното време Барха намери Торес в наказателното поле, който не остави шансове на Тер Щеген и от няколко метра вкара за 1:2.