Реал (Мадрид) е шампион на Испания! "Кралете" победиха с 2:1 Виляреал и си гарантираха титлата кръг преди края. Два гола за "белите" вкара Карим Бензема, докато Висенте Ибора бе точен за "жълтата подводница".

Така тимът на Зинедин Зидан събра 86 точки и недостижим на върха за шампионска титла номер 34 в историята на клуба.

Домакините тръгнаха в атака още след първия съдийски сигнал. Карвахал, Каземиро и Модрич опитаха удари, които бяха неточни.

Снимка 488391

Източник: Twitter

В 29-ата минута Софиан сбърка при изнасянето на топката и пресата на домакините донесе резултата. Каземиро сложи крак и отне, Лука Модрич напредна и подаде вдясно за Бензема, който стреля с прав удар и вкара за 1:0.

До края на полувремето "жълтата подводница" опита да задържи повече топката и да притесни "белите", но така и не затрудни Куртоа.

В 54-ата минута Модрич с чудесен пас намери Карвахал, който финтира защитник и нанесе удар, който Асенхо спаси. Еден Азар опита добавка, но бе блокиран.

Само една победа за Реал (Мадрид) в последните 5 шампионатни срещи с Виляреал

Три от тези срещи завършиха при резултат 2:2

В 77-ата минута Реал вкара втори гол. Серхио Рамос проби в наказателното поле на гостите и бе фаулиран от Софиан. Ситуацията беше спорна. Капитанът на "белите" реши да подава встрани към Бензема, който реализира. Повторенията обаче показаха, че френският нападател е навлязъл в наказателното поле преди изпълнението. Дузпата беше пребита, като този път зад топката застана Бензема. "Деветката" на "белите" реализира със силен и точен удар за 2:0.

Снимка 488389

В 82-ата минута Кроос нацели гредата с удар от около 25 метра. Гостите намалиха резултата в 84-ата минута. Тогава Висенте Ибора с глава се разписа след центриране от Гаспар.

В петата минута на добавеното време Марко Асенсио вкара за 3:1, но голът му бе отменен заради игра с ръка.