Барселона и Манчестър Сити завършиха 3:3 в благотворителен мач на "Камп Ноу". Двубоят се игра с цел набиране на средства за изследването на болестта амиотрофична латерална склероза (АЛС). От заболяването страда инициаторът на приятелския мач Хуан Карлос Унсуе - бивш вратар и помощник-треньор на каталунците, който даде началния удар по топката.

Повече от 90 хиляди зрители изгледаха мача и подкрепиха каузата.

Сити поведе с гол на Хулиан Алварес в 21-вата минута, а Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 29-а.

В средата на втората част двата отбора си разменим по още един гол. Френки Де Йонг изведе Барса в 67-а минута, а три по-късни Сити изравни с точно попадение на Коул Палмър, който реализира след подаване на влезлия като резерва Жоао Кансело.

В 80-а минута резервата Мемфис Депай получи пас от Роберто и с точен удар изведе Барса в резултата.

Дълбоко в добавеното време Рияд Марез отбеляза от дузпа за крайното 3:3.