Два от грандовете на европейския футбол Ювентус и Барселона завършиха 2:2 в една от най-интересните предсезонни контроли това лято. Двубоят се игра на стадион "Котън Боул" в Далас и е част от турнето на двата отбора в САЩ.

Барса на два пъти повеждаше с голове на Усман Дембеле, но Юве успя да стигне до равенство с два гола на Мойс Кийн.

Барселона доминираше в началните минути, но пропуски направиха Дембеле и Роберт Левандовски.

Най-сетне: Ювентус разкара Аарън Рамзи

За три години изигра 69 мача

В 34-а минута логично каталунците поведоха, след като Дембеле финтира няколко защитници на Юве и с диагонален удар прати топката в мрежата.

Само пет минути по-късно Кийн възстанови равенството след центриране на Хуан Куадрадо от ляво.

Минута по-късно отново Дембеле бе в прегръдките на съотборниците си след нова индивидуална акция и точен шут с левия крак.

Седем минути след почивката Ювентус отново изравни. Мануел Локатели получи пас от Денис Закария, спря топката за Кийн, който без забавяне я прати в мрежата за 2:2.

До края Барса имаше по-добри ситуации за гол, но на два пъти гредите спасиха вратата на италианския тим след удари на Рафиня и Ансу Фати.

Двата отбора имат по още една контрола от американското си турне. Ювентус среща Реал Мадрид на 31 юли, а Барса играе с Ню Йорк Ред Бул на същата дата.