Дебютантът елита на Турция Хатайспор поднесе голямата изненада в първия кръг от новия сезон. Тимът на Страхил Попов победи с 2:0 шампиона Истанбул Башакшехир.

Българинът беше титуляр и игра цял мач за домакините. Той се справи на много високо ниво със задачите си в дефанзивен план. В състава на гостите личаха имената на звездите Мартин Шкъртел и Демба Ба.

Шампионите направиха много слаб мач и отправиха само два удара в очертанията на вратата.

Резултатът беше открит от Селим Илгаз в 36-ата минута. Французинът получи прекрасени извеждащ пас от Маме Бирам Диуф, преодоля вратаря Мерт Гюнок и изпрати хладнокръвно топката в мрежата.

След почивката яловият натиск на гостите не доведе до гол, В добавеното време Елдер Барбоса с голям късмет прокара топката под плонжа на Мерт Гюнок и узакони историческия успех на Хатайспор.