Българският национал Страхил Попов влезе в 78-ата минута при победата на неговия Хатайспор срещу Бурсаспор с 3:1. Тимът вече си беше осигурил промоция ва елита на турския футбол. Попов замени Месут Чайтамел.

Още преди този мач Хатайспор си беше осигурил първото място и днес част от титулярите получиха почивка. Гьокхан Карадениз и Бугра Чагъран дадоха аванс на домакините до почивката. Тайфур Бингьол върна един гол в 74-ата минута, но в ответната атака Селим Илгаз сложи точка на спора за 3:1.

След двубоя всички футболисти на Хатайспор отпразнуваха успеха с феновете си, които изпълниха централните улици на града. Играчите преминаха с открит автобус и поздравиха многобройните си фенове.

Промоция за Сюпер Лиг заслужи и Ерзурум ББ, който разгроми с 4:1 Умраниеспор, а един от головете вкара бившият футболист на Черноморец (Бургас) Жагурта Хамрун. Плейофи за последното свободно място за елита ще играят Адана Демирспор, Акхисарспор, Карагюмрюк и Бурсаспор.