Монтана спечели по драматичен начин много важни три точки, побеждавайки с 3:2 Созопол на стадион "Огоста".

Резултатът откри Йордан Йорданов в седмата минута, прострелвайки по отличен начин вратаря Росен Андонов от фаул.

Последваха обаче силни минути за гостите. Тома Ушагелов се възползва от грешка на отбраната на Монтана и изравни в 39-ата минута, а в 59-ата Венцислав Гюзелев завърши опасна контраатака на Созопол за 2:1.

В 73-ата минута Фудил Идрис изравни, а в добавеното време Йордан Йорданов се превърна в герой за тима на Антони Здравков, вкарвайки при меле в наказателното поле на гостите. Така Монтана измести Миньор (Перник) от петата позиция в класирането на Втора лига и вече е много близо до място в топ 4, където се разиграват "билетите" за efbet Лига.