Дублиращият отбор на ЦСКА допусна трета поредна загуба във Втора лига. "Червените" отстъпиха с 1:2 при домакинството си на Спортист (Своге) в мач от 3-тия кръг на втория ни футболен ешелон.

През първото полувреме два гола за "шоколадите" отбеляза Джейсън Клифърд. Първо в 13-ата минута той се разписа с глава, след центриране от ъглов удар на Калоян Стефанов, а след това си изработи дузпа за нарушение на Густаво Бусато, която сам вкара в 20-ата минута.

В началото на втората част домакините намалиха с попадение Марк-Емилио Папазов, което падна около 20 секунди след началото на второто полувреме.

За ЦСКА играха няколко играчи от първия отбор начело с Густаво Бусато, Амос Юга, Иван Тасев, Марк-Емилио Папазов, Йоан Борносузов и Петко Панайотов.

Тяхното присъствие на терена обаче, не помогна на тима на Владимир Манчев и Спортист Своге задържа своя аванс, с което постигна първа победа през сезона.

Това е първа победа за "шоколадите", които излязоха на 11-о място с 3 точки в актива си, докато "червените" са последни с 0.