ЦСКА 1948 и Царско село завършиха при равенство 1:1 в дербито на поредния кръг от Втора лига, играно на стадион "Васил Левски".

Футболистите на Петко Петков могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като стояха по-добре на терена от временния лидер.

В 6-ата минута Гущеров можеше да открие резултата, след като овладя топката в наказателното поле, но ударът му излезе в аут.

Малко по-късно домакините стигнаха до попадение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диян Димов. Зад топката застана Гущеров, който не сгреши от бялата точка и вкара за 1:0 - резултат, при който завърши полувремето.

Царско село възстанови паритета малко след началото на втората част, когато Георги Минчев бе изпуснат и с глава вкара за 1:1.

Минути по-късно ЦСКА 1948 остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Евгени Зюмбулев.

Царско село продължава да е на върха с 25 точки, с 5 повече от втория Монтана и 8 от Арда, Поморие и ЦСКА 1948, които са с по 17.