Отборите на Спортист (Своге) и Спартак (Плевен)  завършиха наравно 0:0 в среща от 4-ия кръг на Втора лига. Така двата тима, които са съседи във временното класиране, пропуснаха добра възможност да се изкачат в таблицата.

Първата добра ситуация за отбелязване на гол бе в 15-ата минута, когато Преслав Георгиев стреля, но изпрати топката покрай вратата.

В 26-ата минута Калоян Стефанов стреля от пряк свободен удар, но вратаря спаси.

Малко след началото на второто полувреме Калоян Стефанов центрира добре от ъглов удар, Бастунов игра с глава, но топката излезе в аут.

В 61-ата минута Стефанов отново центрира добре, Бешев плъзна топката с глава, но я изпрати покрай вратата.

Най-чистото положение за гол бе малко преди края на мача, когато Паоло Соарес стреля от упор, но вратарят на плевенчани спаси.

Преди изиграването на всички срещи от кръга Спортист се намира на 15-а позиция с 4 точки, докато Спартак е на 10-и с една повече.

Славия представи отбора за новия сезон с победа над Спортист (Своге)

"Белите" се наложиха с 4:1