Славия победи с 4:1 Спортист (Своге) в последната си приятелска среща преди началото на новия сезон в Първа лига.

Резултатът на стадион "Александър Шаламанов" беше открит от Владимир Николов след удар с глава на Владимир Николов и асистенция на Иван Минчев.

След почивката в игра влезе изцяло нов състав на "белите". В 74-ата минута Венцислав Керчев покачи резултата на 2:0, а само три минути след това Тони Тасев се разписа за 3:0. Васил Казълджиев реализира четвъртия гол във вратата на Спортист в 88-ата минута, а Александър Бастунов от дузпа вкара почетното попадение за гостите секунди преди последния съдийски сигнал на срещата.

Преди началото на двубоя беше официалното представяне на отбора на столичани за новия сезон, състоящ се от 25 футболисти.

"Белите" постигнаха победи във всичките си пет проверки преди старта на шампионата в Първа Лига. В първия кръг от новата кампания отборът, воден от Златомир Загорчич, ще гостува на Крумовград. Двубоят е на 19 юли от 21:00 часа.