Спартак беше на крачка от загуба при гостуването си на Раковски, но буквално в последните секунди на мача се добра до зрелищното 3:3, предаде сайтът на плевенския клуб. Точката срещу коравия противник можеше да бъде приета и като частичен успех, ако не се вземе предвид развоя на срещата. Тя започна повече от добре за Спартак и още до 16-тата минута плевенчани поведоха с 2:0.

Головете бяха дело на Ивайло Раденцов и Любомир Иванов. В следващите минути на мача домакините рядко достигаха до вратата, пазена от Станислав Антонов, но в 25-тата минута при един корнер достигнаха до намаляване на резултата. През второто полувреме Спартак се затвори в собственото си поле, вместо да търси трети гол и нещастието на закъсня.

Още в 55-тата минута Раковски успя да изравни, а след още 10 минути и да поведе за ужас на около 30-те привърженици на Спартак. По всичко личеше, че "синьо-белите" ще запишат втора загуба в първенството, но в даденото от съдията продължение след корнер и разбъркване те достигнаха до 3:3.