Пловдивският Спартак започна с победа кампанията от контролни срещи в зимната си подготовка. Футболистите на треньора Николай Киров се наложиха с 4:1 над аматьорския Гигант (Съединение) на игрището в село Голям Чардак. "Гладиаторите" откриха резултата в 10-ата минута чрез Георги Стоянов, който реализира на празна врата.

След него Филип Чипчев и капитанът Йордан Христов от идентични ситуации пропуснаха да удвоят резултата. В 22-ата минута Иванов от състава на треньора Васко Кръстев изскочи срещу вратаря Цветан Тодоров за изравнителния гол.

В 30-ата минута Филип Чипчев вкара за 2:1 с глава след центриране на Теодор Банев. Малко преди края на полувремето, Йордан Христов със самостоятелен пробив фиксира резултат 3:1 в полза на Спартак преди почивката.

Филип Чипчев оформи крайният резултат в началото на втората част след хубав пас на Пламен Коларов. Старши треньорът на Спартак (Пд) даде възможност за дебют на 16-годишните юноши Лазар Марин и Иван Атанасов. В сряда "гладиаторите" гостуват на Берое на стадиона на Локомотив (Стз), а в събота е проверката с Асеновец.