Септември (София) продължава с победната си серия. Столичният отбор победи с 2:1 у дома дублиращия тим Лудогорец. По този начин "септемврийци" заеха 4-ото място в класирането с актив от 47 точки, а разградчани са с позиция по-назад с 44 пункта.

Старши треньорът на домакините Христо Арангелов отново бе дал шанс за изява на много юноши, които се представиха отлично. В играч на мача се превърна нападателят Марио Илиевски, който вкара и двете попадения за Септември. Македонецът, роден през 2002 година, е младежки национал на родината си и се превръща в един от основните стълбове на състава на столичани.

Срещата започна с натиск на домакините. В 27-ата минута опитният играч на разградчани Козмин Моци задържа Марио Илиевски в наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов не се поколеба да отсъди дузпа. Зад бялата точка застана потърпевшия Илиевски, който не сгреши и откри за 1:0.

Снимка 529234

Пет минути по-късно гостите изравниха след попадение на Тихомир Иванов, който засече с глава от корнер. Малко по-късно Мартин Ачков изпълни отлично от фаул, но вратарят Русанов изби със сетни усилия в корнер.

През втората част, "септемврийци" продължиха да доминират. В 65-ата минута Пешов отправи бомбен удар от границата на наказателното поле, но отново стражът на Лудогорец се намеси. Две минути по-късно Йоан Гаврилов центрира към вратата, но и този път Русанов се намеси. Минути по-късно влезлият в игра на полувремето Атанас Кабов стреля много опасно, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

Янтра отнесе Нефтохимик за едно полувреме и докосва спасението

Струмска слава разби Добруджа

В следващата ситуация, Септември можеше да получи втора дузпа. Йоан Гаврилов центрира остро към Марио Илиевски, който бе фаулиран, но реферът отсъди корнер.

Пет минути преди края на редовното време Илиевски отново избухна. Нападателят открадна една топка, напредна между двама защитници и покрай вратата стреля за крайното 2:1.