Янтра (Габрово) направи сериозна крачка към спасението, след като разби Нефтохимик с 4:0. Срещата бе от 30-ия кръг на Втора лига и се проведе в Трявна.

Габровци решиха срещата още през първото полувреме, когато паднаха всички голове в мача, който бе директна битка за оцеляване.

Иван Петков откри резултата в 6-ата минута. Девет минути по-късно Петър Казаков удвои от дузпа.

Отново Казаков бе точен за 3:0 в 30-ата минута. Християн Кожухаров оформи крайното 4:0 в 43-ата минута.

През второто полувреме футболист на "шейховете" беше изгонен.

Така Янтра събра 25 точки и заема 13-о място във временното класиране. Нехтохимик е на дъното с пет точки по-малко.

В друг мач от кръга Струмска слава надви с 4:0 у дома Добруджа. Точни за радомирци бяха Антон Тунгаров (4), Симеон Вешев (7), Реджеб Халил (80) и Георги Иванов в продължението на мача от дузпа.