Септември (София) направи важна крачка към завръщането си в Първа лига, след като в първа среща от 32-ия кръг на втория ешелон победи с 3:0 Миньоор (Перник) като гост.

С този успех столичани събраха 59 точки и се изравниха с Етър на върха в класирането. За Миньор това е трета поредна загуба и те остават на 6-а позиция с 51 точки, все пак само на точка от мястото за плейоф.

Първото полувреме завърши без голове, но през втората част гостите вкараха три гола в рамките на 7 минути и така изковаха победата.

Първото попадение реално беше нередовно, след като на телевизионните камери ясно се видя, че Марио Илиевски е в положение на засада при удара на Атанас Кабов в 59-ата минута. Само четири минути по-късно Айкут Рамадан засече центриране от дясно и вкара в долния ляв ъгъл на вратаря Даниел Леонтиев.

В 65-ата минута стана и 3:0 като Марио Илиевски проби и подаде на Рамадан, който от 10-ина метра засече топката във вратата. До края на мача Миньор имаше едно положение, но Божидар Васев беше в засада, когато стреля във вратата.

Веселин Великов: Победа над Струмска слава ще значи почти сигурно класиране в елита

Завръщат се възстановените Атанас Кръстев, Кольо Станев и Уилсън Фелипе, споделя специалистът