Ботев Пловдив победи с минималното 1:0 Сливен и запази дистанцията от 4 точки с лидера в класирането Етър. Единственото попадение отбеляза Ангел Рахов още в 6-ата минута на мача. Футболистите на Милен Радуканов бяха по-добрият отбор на терена и пропуснаха да запишат по-категоричен успех.

Близо 2500 зрители изтърпяха ноемврийския студ и останаха доволни най-вече от настървената игра на „жълто-черните”, особено през първото полувреме. Радуканов направи няколко промени в стартовия състав в сравнение с последните мачове. Ангел Рахов започна в центъра на отбраната, на негово място в халфовата линия действаше Петър Атанасов, а в дясната зона на защитата се завърна Емил Аргиров, който се контузи в първия мач срещу Сливен в края на август и досега бе извън терена.

Въпреки, че Ботев притисна противника още в началото, първата добра възможност се откри пред Светослав Петров, който от малък ъгъл шутира над вратата. Домакинският натиск даде резултат и „канарите” успяха да поведат още при първата добра възможност. Тодор Неделев центрира от корнер, Караманов изби топката, която попадна отново в Неделев и при повторното му подаване в наказателното поле Рахов се извиси и с глава прати топката в мрежата – 1:0.Освен с победата на Ботев, двубоят ще се запомни и с 11-те жълти картона – 6 за домакините и 5 за гостите.