Отборът на Пирин (Благоевград) спечели голямото дерби на Втора лига срещу Локомотив (София). Селекцията на Уорън Фийни не остави съмнение в по-голямата си класа и подчини "железничарите" с 5:1. Две от попаденията бяха дело на грузинеца Горам Гощелиани. По този начин "орлетата" се завърнаха на първото място с 52 точки, докато опонентът им вече е втори с три по-малко.

Двубоят стартира ударно за селекцията на Уорън Фийни, която успя да се разпише още в първите минути на двубоя. След само 5 минути игра Антон Карачанаков задържа добре пред наказателното поле на Локо (София) и подаде на открилия се на левия фланг Станислав Манолев. Фланговият футболист от своя страна центрира прекрасно към Горам Гощелиани, като на нападателя му бе нужно само едно докосване, за да вкара топката във вратата на Божидар Митрев и да открие за домакините.

Три седмици по-късно: Миньор довърши започнатото срещу Септември

"Чуковете" заемат осма позиция в шампионата

8 минути по-късно Пирин вече водеше с 2 гола. След силно подаване напред Антон Карачанаков успя да поеме в наказателното поле, по прекрасен начин да елиминира двама противникови футболисти и да нанесе точен удар по посока вратата на Локомотив. Митрев не успя да улови топката и я изпусна, a пред него Марио Петков също не се ориентира добре. Така отново Гощелиани се оказа най-съобразителен, отне кълбото и от съвсем близка дистанция вкара, за да покачи резултата до 2:0.

Само 7 минути по-късно обаче "железничарите" успяха да върнат едно попадение. В една от атаките си гостите се настаниха в наказателното поле на Пирин. Диков подаде към Мики Орачев, който от границата на наказателното поле отправи силен изстрел. При летежа си кълбото се отклони от крака на Стилиян Николов, което обърка вратаря Петър Петров и доведе до намаляване на резултата в полза на Локомотив - 2:1.

Людмил Киров: Хората желаят Нефтохимик да остане в професионалния футбол

"Обликът на отбора вече е съвсем различен"

В 38-ата минута обаче най-дейният на терена Антон Карачанаков се освободи технично от Орачев, който го фаулира. Именно крилото центрира от свободния удар, а връхлитащият Дюлгеров с глава матира Митрев за трети път. Бранителят, който е бивш играч на "червено-черните", не отпразнува попадението си от уважение към Локо.

Всичко бе решено в 55-ата минута, когато за 4:1 се разписа Венци Бенгюзов. 180 секунди преди последния съдийски сигнал, към дългия списък с голмайсторите се присъедини и позабравеният стрелец Андон Гущеров.

ПИРИН - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 5:1

1:0 Гощелиани (5"), 2:0 Гощелиани (13"), 2:1 Орачев (20"), 3:1 Дюлгеров (38"), 4:1 Бенгюлов (55"), 5:1 Гущеров (87')