Изключително драматични и оспорвани моменти, пропусната дузпа и цели 6 попадения предложи на феновете двубоят между отборите на Монтана и Нефтохимик във Втора лига.

Мачът, завършил с успех на домакините с 4:2, бе от от 2-ия кръг на надпреварата.

Гостите от Бургас не само излязоха напред в резултата, но и удвоиха преднината си още преди да са изминали 20 минути игра.

Владимир Иванов: Най-важното е, че никой в Монтана не се контузи по време на подготовката

"Подготвихме се добре и физически и игрово през тези 10 дни в Банско"

Парашкевов даде преднина на бургазлии след едва 7 минути, след като получи топката по десния фланг на атаката, напредна и с мощен изстрел не остави шансове на съперниковия страж.

Петков удвои в 17-ата минута, след нова вихрена акция за Нафтата, преминала като на парад - през цялата защита на съперника. Минути по-рано младият вратар на Нефтохимик спаси и дузпа, което съвсем направи еуфорията на тима пълна.

Нефтохимик без двама за гостуването на Монтана

Двубоят е утре от 21:00 часа

Още преди почивката обаче с два гола на Айтов, Монтана изравни, като особено ефектно бе това, че равенството стана факт броени секунди преди паузата.

Това подейства като катализатор за домакините, а същевременно пречупи съперника им и доведе до нови два гола във вратата на Павел Здравков.

Само 5 минути след почивката Илиев покачи на 3:2, а крайното 4:2 оформи Йорданов, вкарал топката в мрежата след точно час игра.