Монтана се върна обратно в играта за класиране в топ 4, след като постигна много важна победа с 2:1 при домакинството на Миньор (Перник) от 29-ия кръг на Втора лига.

В 34-ата минута Костов овладя центриране отляво на Савов. Нападателят опита удар от няколко метра, но Михов успя да блокира и да предотврати сигурен гол в своята врата.

Четири минути по-късно се получи спорна ситуация. Цеков стигна до една изритана топка, навлезе в наказателното поле и падна след съприкосновение с Георги Купенов. Първоначално главният рефер посочи бялата точка. Последваха протести от гостите, а след като съдията обсъди ситуацията със своя помощник, отмени наказателния удар. Повторенията показаха, че решението по-скоро е правилно.

В 41-ата минута Миньор остана с човек по-малко, след като Димитър Савов бе изгонен за втори жълт картон. Защитникът опита да изчисти топката пред Лиандро Мартис, който се строполи. Съдията Красимир Кръстев декорира с втори жълт картон защитника на гостите, макар че решението му беше пресилено.

В продължението на първата част Монтана поведе. Фудил центрира от корнер, получи се разбъркване в наказателното поле на перничани, при което Айтов отправи удар, а на далечната греда Стефан Цонков от 1-2 метра на празна врата нямаше как да сбърка.

Миньор стигна до изравнителен гол в 64-ата минута. Емил Ценов получи отляво, стигна до границата на наказателното поле и центрира, а Борис Тютюков бе изпуснат от Цонков и с глава вкара за 1:1.

Капитанът на Монтана се завръща след 2-месечно отсъствие

Иван Михов вече тренира с отбора

В 72-ата минута Монтана отново поведе. Йорданов намери Уамри отдясно, който се справи с Райчев и центрира прецизно на далечната греда, където Мартис с глава не остави шансове на Леонтиев.

Миньор (Перник) е трети с 51 точки, а Монтана е шести с 45 точки.

В следващия кръг Монтана гостува на Етър във Велико Търново, а Миньор има визита на Струмска слава.