Лудогорец II победи с 5:0 Марица (Пловдив) и записа четвърта поредна победа във Втора лига. Срещата от програмата на XXIV кръг в първенството се игра на стадион "Гнездо на орли" и донесе много емоции на зрителите.

Първата чиста ситуация за гол се откри пред гостите в 21-та минута. Веселин Марчев се освободи от бранител в зелено и от около 10 метра стреля опасно, но Дамян Христов с невероятен рефлекс спаси. В 39-та минута Димитър Илиев напредна по левия фланг и пусна хубав пас по тревата за Цветослав Петров, но сантиметри не достигнаха на плеймейкъра да засече и прати топката в мрежата. Две минути по-късно обаче Петров се реваншира и отбеляза за 1:0, след асистенция на Бранимир Костадинов. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Тодор Живондов даде шанс на млади играчи и те не го разочароваха. В 68-та минута Йоан Йорданов прати топката в мрежата за 2:0.

В 68-та минута Росен Иванов бе най-съобразителен в наказателното поле и направи разликата класическа. В 79-та минута Владислав Найденов отбеляза за 4:0.

Отново той наказа гостите с пето попадение в добавеното време на двубоя. Секунди преди последния съдийски сигнал Симеон Вешев бе изведен очи в очи с Дамянов, но стражът на "орлите" направи страхотно спасяване и запази мрежата си суха.

Созопол победи Янтра (Габрово) с 1:0 в мач от Втора лига

Созопол пристъпи към оцеляването във Втора лига след победа над Янтра (Габрово)