Ботев (Враца) се завърна в елита на българския футбол след 5 години отсъствие! Промоцията стана факт, след като съставът на Сашо Ангелов спечели 2:1 дербито срещу Монтана, а успехът дойде по изключително драматичен начин.

В герой за победителите се превърна юношата на Левски - Деян Иванов. Защитникът, който играе под наем вкара скъпоценното попадение, минути преди края на срещата и хвърли в екстаз стадион "Христо Ботев", на който присъстваха 8000 зрители.

Преди това домакините бяха повели още в 10-ата минута чрез Петър Атанасов, а до края на полувремето врачани пропуснаха няколко чисти възможности за гол. Сякаш от нищото обаче гостите от Монтана изравниха чрез Йордан Йорданов.

В заключителните минути фокусът падна върху Деян Иванов, който засече с глава центриране на Йордан Апостолов. С успеха Ботев завърши сезона с 64 точки, непоклатим на върха, следван от Локомотив (София) и Царско село, които отиват на бараж.

"Железничарите" спечелиха с 3:2 гостуването си на Ботев (Гълъбово), докато царете на Вили Вуцов обърнаха Черноморец (Балчик) с 2:1 в София.

Също така стана ясен и последният изпадащ от групата - Оборище. Тимът от Панагюрище загуби с 1:3 гостуването си на Струмска слава в директен сблъсък за оставане.

Юношата на Левски Тодор Чаворски изведе гостите напред, а равенство им гарантираше оставането във Втора лига. Те обаче допуснаха пълен обрат в заключителния четвърт част и така ще играят в Трета лига през следващия сезон.