Етър най-накрая постигна победа. След 5 поредни загуби и общо 6 мача без победа, възпитаниците на Веселин Великов се наложиха като домакини на Марица с 2:0.

По този начин "болярите" се завърнаха и в битката за елита, като заеха 4-ото място във временното класиране на Втора лига, което дава право на бараж срещу предпоследния от Първа лига.

В 31-ата минута Етър по чудо не поведе. Ивей Ромееш бе изведен сам срещу вратаря и пусна покрай него. Топката влизаше във вратата, но Пейчинов изчисти в последния възможен момент от самата голлиния.

5 минути по-късно, обаче "болярите" поведоха. Цветомир Тодоров засече с глава центриране отдясно, но вратарят на гостите изби. Даниел Младенов направи добавка. Начев отново успя да отбие, но в Младенов, откъдето този път топката влетя в мрежата за 1:0.

След час игра Етър си подпечата победата. Ивей Ромееш центрира е наказателното поле. Мартин Моран свали с глава за Уилсон Фелипе, който много технично прехвърли вратаря за 2:0.

Четвърт час преди края Етър направи фрапантен пропуск. След центриране от фал, Мариян Иванов свали с глава за Уилсон Фелипе, който обаче от непосредствена близост прати топката над опразнената врата.

В 83-ата минута Марица остана с човек по-малко. Янков Ангелов извърши груб фал, за което получи втори жълт и съответно червен картон.