Созопол се наложи у дома над втория отбор на ФК ЦСКА 1948 с 2:1 в среща от 36-ия кръг на Втора лига. Отборът, воден от Маргарит Димов, завърши двубоя с 9 души, но въпреки това успя да удържи преднината си.

Диян Молдованов даде преднина на домакините след като измина четвърт час игра, реализирайки дузпа.

В 80-ата минута футболистите на Созопол организираха многоходова атака, при която последва центриране към наказателното поле, а там Венцислав Гюзелев засече топката със странична ножица и я изпрати между краката на противниковия страж - 2:0.

В заключителните минути от редовното време "сините" останаха в намален състав, след като Венцислав Гюзелев и Михаел Орачев си изкараха втори жълт картон, съответно в 89-ата и 90-ата.

Дълбоко в добавеното време столичани намалиха изоставането си, след като Жуниньо бе точен от бялата точка. Това обаче не бе достатъчно за "червените" да си тръгнат с нещо повече от морския град.