Eтър стигна само до 1:1 при гостуването си на Созопол в първия мач от кръга във Втора лига. "Виолетовите" бяха без петима футболисти за мача - в групата не попаднаха наказаният Ради Апостолов, както и контузените Атанас Кръстев, Здравко Илиев, Кольо Станев и Христо Марков. Така старши треньорът Веселин Великов не успя да попълни групата за мача и тя е само от 17 футболисти, като сред резервите бяха записани основно юноши. Това наложи в центъра на защитата да играе Яни Пехливанов.

Началото бе двуостро. В 3-ата минута Георги Александров намери отляво Дани Младенов, чийто удар мина до гредата. "Етър" поведе в 11-ата минута с първи гол за тима на младия Георги Александров. Юношата Кристиян Кънчев бе съборен пред пеналта и от фаула Николай Янков стреля опасно, вратарят изби, но притичалият Александров я вкара в мрежата за 0:1.

Миньор (Перник) с класика над Созопол

Отборът на Христо Янев имаше превъзходство почти през цялото време

Последваха чести атаки и на домакините, които не застрашаваха сериозно вратата на Етър. В 41-ата минута Ловре Кнежевич бе изведен прецизно отдясно сам срещу вратаря, но отблизо стреля над вратата. В самия край на полувремето Созопол изравни - Мариян Димитров напредна отдясно и намери Антонио Ласков, който с нисък удар вкара за 1:1.

Втората част започна с пропуск на Ласков, който бе изведен сам срещу вратаря, но би до гредата. Домакините атакуваха по-често, а Етър стигна до ситуация чак в 66-ата минута, когато Младенов изведе Уилсън Фелипе, но след удара му топката излезе в корнер. Малко след това Младенов стреля с глава в ръцете на вратаря. Етърци натиснаха и след центриране на Кнежевич включилият се в атаката Дичев с глава стреля опасно до гредата.

В 80-ата минута "болярите" обаче останаха в намален състав след червен картон на Дичев. Пет минути преди края Христо Димитров се размина пред голлинията с топката, а в самия край Господинов спаси опасен удар и мачът завърши 1:1.