Алмерия и Валенсия завършиха наравно 2:2 в мач от 30-тия кръг на Примера дивисион. „Прилепите“ изпуснаха аванс от 2:0 на почивката и в крайна сметка взеха само една точка от гостуването си.

Резултатът бе открит още в 1-ата минута от Сейду Кейта, който се възползва от груба грешка на Торсилиери. В 34-а минута Едуардо Варгас удвои аванса на гостите.

Алмерия обаче успя бързо да се върне в мача с два бързи гола през второто полувреме чрез  Оскар Диас в 53-а минута Фернандо Сориано две минути по-късно.

В класирането Валенсия е на 9-о място с 40 точки, а Алмерия е на 16-а позиция с 30 точки.

В друг мач от кръга последният в класирането Бетис изненадващо победи с 3:1 Леванте като гост и по този начин запази минималните си шансове за оцеляване.

Севия откри за Бетис в 13-а минута, а Диоп изравни след още 13. През второто полувреме голове на Молина и Кастро донесоха успеха за Бетис, който вече има 22 точки и е на 6 от спасителната 17-а позиция, на която е Осасуна. Леванте е 10-и с 37 точки.

Отборите на Виляреал и Реал Сосиедад постигнаха минимални победи с по 1:0 съответно над Хетафе и Валядолид и запазиха шансовете си да играят в Европа догодина.

В Мадрид, Виляреал взе трите точки след гол на Жереми Пербе още в 5-а минута. В същото време в Сосиедад домакините стигнаха до успеха, благодарение на Карлос Вела, който в 23-а минута реализира победния гол.

Така в класирането Реал Сосиедад и Виляреал останаха съседи. Сосиедад е шести с 49 точки, следван от „жълтата подводница“ с 48.

Съперниците им в днешните мачове пък си правят компания в зоната на изпадащите. Хетафе е 18-и с 28 точки, а Валядолид е на 19-а позиция с 27.