Старши треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне ще трябва да предоговори условията по контракта си с клуба, ако той не успее да се класира за Шампионската лига, съобщава испанската радиостанция "Копе".

Четири кръга преди края на първенството по футбол в Испания тимът на Атлетико (Мадрид) заема четвъртото място с 61 точки, а петият Бетис е само с три по-малко.

Играчите на Атлетико не искат да правят шампионски шпалир на Реал (Мадрид)

Двубоят между двата отбора е в неделя

Според източника, ако отборът не успее да спечели квота за участие в Шампионската лига, Симеоне не само ще трябва да намали заплатата си, но съществува дори вариант специалистът да напусне Атлетико. Начело с Диего Симеоне грандът от Мадрид на два пъти достигна до финала на най-престижния европейски клубен турнир във футбола.

Само с класирането си за Шампионската лига отборите печелят по 15 милиона евро, а излизането от групите и участието в елиминациите им носи допълнителни 9.6 милиона.