Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне е доволен от проявения характер и късния изравнителен гол при равенството 1:1 в градското дерби от 23-ия кръг на испанската Примера лига с Реал Мадрид.

"Слаб мач и за двата отбора. Реал беше по-добър от нас, но мачът не беше страхотен. Отборите играха премерено, внимателно, никой не искаше грешки. Второто полувреме беше подобно.

Анчелоти хвали Реал след равенството с Атлетико

Лунин беше блестящ, коментира треньорът

Голът, който отбелязахме, ни позволи да стигнем до равенство, което ще ни помогне да продължим борбата си в първенството", коментира Симеоне.

"Атлетико търсеше изравнителен гол до самия край на мача и успя да стигне до заслужено равенство", каза Симеоне, цитиран от АС.

Реал Мадрид има 58 точки от 23 мача и е на първо място в класирането. Атлетико е с 48 точки и е на четвърто място.