Треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне остана доволен от победата с 2:0 над Малмьо в група "А" на Шампионската лига. След този успех "дюшекчиите" имат 9 точки и водят във временното класиране.

Наставникът обаче предупреди, че за отбора му има още работа, за да си гарантира класирането на 1/8-финал.

"Класирането в групата е донякъде необичайно и затова не мога да съм спокоен, защото има много варианти до края. Много неща зависят от следващия мач с Олимпиакос. Изправихме се срещу опасен съперник, който играе много смело като домакин. Те имат много млади играчи и играят с ентусиазъм, затова трябваше да покажем най-доброто, на което сме способни.

Знаехме какво да очакваме и Малмьо показа хубав футбол, какъвто демонстрираше във всичките си мачове досега, с изключение на второто полувреме на "Калдерон". Знаехме, че не можем да ги подценим. На старта на втората част бяхме подложени на натиск до гола на Гарсия, който реши всичко", заяви Симеоне.