Атлетико (Мадрид) се върна на победния път, след като "дюшекчиите" не оставиха шанс на Валенсия, побеждавайки го с категоричното 3:0.

Играчите на Диего Симеоне бяха по-добри през целия мач и нито за момент не позволиха на противника да си помисли, че може да вземе нещо от срещата на "Висенте Калдерон".

Още в 10-та минута Антоан Гризман откри резултата, а до края на полувремето резултатът остана непроменен, въпреки че домакините имаха още някои добри ситуации за гол.

Втората част стартира по сходен начин като първата, с разликата, че в голмайстор за домакините се превърна Кевин Гамейро. Последният се разписа в 48-та минута, а това попадение до голяма степен предопредели крайния изход от двубоя.

До края на срещата Гризман вкара още един път, с което бе оформено и крайното 3:0 за Атлетико.