Атлетико (Мадрид) спечели домакинството си на Осасуна с категоричното 3:0, в среща от 32-ия кръг на испанското футболно първенство.

Яник Ферейра Караско вкара две от попаденията (30' и 46'), а Филипе Луиш добави трети гол в 61-ата минута.

Повече от любопитно за отбелязване в мача беше това, че в края "дюшекчиите" изпуснаха цели две дузпи. Тимът на Диего Симеоне запази увереност и съхрани сили преди реванша с Лестър в Шампионската лига.

Диего Симеоне: Това и очаквахме

Симеоне: Това и очаквахме

"Атмосферата в Англия ще бъде страхотна"

Наставникът на "червено-белите" даде почивка на ключови фигури като Антоан Гризман, Коке, Габи Фернандес и Саул.

"Лос колчонерос" наложиха контрол върху срещата и от самото начало и беше въпрос на време да открият резултата. В 30-ата минута Ферейра Караско отбеляза хубав гол с фронтален изстрел извън наказателното поле - 1:0. Домакините създадоха още няколко прекрасни възможности, но взеха само аванс от един преди почивката.

Атлетико надигра тотално Лестър, но имаше нужда от помощ за минимална победа (ВИДЕО)

„Лисиците" дойдоха за минимална загуба и я постигнаха

За сметка на това вторият гол падна в първата минута на втората част. Ферейра Караско вкара първия си гол с глава в кариерата си. Николас Гайтан центрира и белгийският техниар се разписа за 2:0. Това беше 14-о попадение за "десетката" от началото на сезона. В 61-ата левият бек Филипе Луиш реализира в трети пореден шампионатен мач. Бразилецът се разписа с десния крак след асистенция на Анхел Корея.

В 86-ата Ферейра Караско пропусна да оформи хеттрик, след като не успя да вкара от дузпа, спечелена от Корея. Вратарят се хвърли в десния си ъгъл и спаси ниския изстрел. Две минути по-късно стражът Салваторе Сиригу спаси и втора дузпа. Този път зад топката застана Томас Тейе и вратарят спря с ръка топката при изстрел в средата на вратата.

Атлетико запази третата си позиция и вече е близо до втория Барселона. Във вторник вечер съставът гостува на английския шампион Лестър.