Атлетико победи Лестър с минималното 1:0 и остави някакви шансове на гостите за реванша. „Дюшекчиите" имаха тотално преимущество, владееха изцяло играта, но имаха нужда от едно рамо от шведския съдия Йонас Ериксон. Лестър постигна целта си - минимална загуба.

Мачът започна с тотален натиск на домакините. В първите 20 минути на мача играчите на Лестър не можеха да минат центъра и се ограничаваха да чистят топката при всяка възможност. Домакините разиграваха бързо и търсеха удари отдалече най-често чрез Коке. Те успяха да уцелят една греда в началото, но не можеха да разсекат защитата на „лисиците".

Постепенно английският шампион изравни играта и погледна сериозно напред. Гостите разчитаха на центрирания към Варди и Оказаки. При една бърза контра на Атлетико съдията Йонас Ериксон реши широко да тълкува правилата на играта. Марк Олбрайтън помете Антоан Гризман на границата на наказателното поле отляво. Ериксон реши, че положението е голово и посочи бялата точка.

Потърпевшият Гризман беше безпощаден, като разчете реакцията на Шмайхел и копна топката в празния ъгъл. Домакините поведоха с 1:0 в 28-та минута. Заслужено според играта и не според правилата.

Снимка 288372

Попадението обезвери гостите, които отново се върнаха назад. Атлетико разиграваше, но  отново не достигна до голово положение. Ериксон пусна свободна игра и на няколко пъти пощади Джейми Варди, не му показвайки жълт картон. Играчите не двата отбора влизаха твърдо без да се притесняват, че ще им бъде свирен фаул.

Снимка 288362

След почивката нищо не се промени в начина на игра. Играчите на Атлетико разиграваха, търсеха пътя към гола, а гостите чакаха да мине времето.

В интерес на истината Шекспир успя да затвори потстъпите към вратата на Шмайхел и „дюшекчиите" не можаха да отправят нити един точен удар през вторите 45 минути. Лестър се ограничи с няколко центрирания и разбърквания в полето на мадридчани, които не доведоха до нищо.

Шекспир извади Варди, с което му спести заслужен картон и го запази за реванша. В последните минути „Дюшекчиите" решиха също, че резултатът е добър за тях и се ограничиха дълго да разиграват топката и да убиват темпото.

Атлетико е фаворит за втората среща, но първи гол на Лестър ще създаде голямо напрежение. Може би реваншът ще е по-красив и зрелищен от днешния двубой.