Отборът на Атлетико (Мадрид) победи Реал Бетис с минималното 1:0 в днешния мач помежду им от осмия кръг в Примера дивисион.

През първото полувреме и двата отбора не успяха да намерят най-правилния път към съперниковата врата и така и създадоха по-сериозни опасности, което доведе и до нулевото равенство на полувремето.

През втората част, "дюшекчиите" се посъбудиха и в 52-ата минута, Калинич имаше шанс да открие резултата, но след мощния му шут топката разлюля страничния стълб.

Снимка 382450

В 74-ата минута, Атлетико най-накрая отбеляза гол. Томас "достави" топката на Кореа, който от границата на пеналта изстреля кълбото в долния ляв ъгъл за 1:0.

След тази победа, "дюшекчиите" се наредиха на първото място във временното класиране в Ла Лига с актив от 15 точки, докато Реал Бетис е седми с 12. На втората позиция е Барселона с 14, като каталунците тази вечер се изправят срещу Валенсия.